درباره ما

معرفی

شرکت سنگین فرازان دماوند (سهامی خاص) از سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرده است.در طول این سال ها پروژهای چالش برانگیز و تخصصی متعددی توسط تیم های این شرکت انجام شده است که مهارت و تجربه  شرکت را در انجام پروژهای و نگهداری و تعمیرات ، اورهال، نصب سیستم های ایمنی و ارایه راهکارهای فنی مهندسی جهت بهره وری بیشتر ماشین آلات را افزایش داده است. در حال حاضر شرکت سنگین فرازان دماوند (سهامی خاص) به عنوان یکی از پیمانکاران پروژهای ماشین آلات راهسازی نقش مهمی را ایفا می کند و خدمات گسترده ای را ارایه می دهد

نام شرکت :سنگین فرازان دماوند (سهامی خاص
زمینه فعالیت : اجرا ، مشاوره ، نگهداری و تعمیرات پروژه های ماشین آلات سنگین و فوق سنگین راهسازی و صنعت نفت و گاز
تعداد پرسنل:22نفر


خط مشی

اصول مدیریت و عملیات اجرایی پروژه های شرکت سنگین فرازان دماوند (سهامی خاص) بر این قرار است:

 • ارتباط روشن و شفاف با کارفرما
 • استفاده از پرسنل آموزش دیده جهت انجام پروژه ها و نظارت مستقیم بر کیفیت خدمات انجام شده
 • اجرا و تکمیل پروژه در زمان مقرر شده
 • انجام خدمات پس از فروش سیستم ایمنی ، تعمیرات و اورهال در اسرع وقت
  این شرکت به انجام پروژهای خود افتخار می کند و این نتایج حاصل از داشتن پرسنلی با تجربه و تخصص بالا می باشد

چشم انداز

همواره پروژه ها را فراتر از حد انتظار مشتری و خدمات پس از فروش را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داده و در جایگاه یک پیمانکار قابل احترام و مطمئن باشیم.

خدمات

نصب سیستم ایمنی باربرداری

سیستم ایمنی باربرداری میتواند در هر لحظه وزن بار ، زاویه بوم ، طول بوم ، حداکثر بار مجاز ، درصد ریسک ، شعاع کاری و ارتفاع بوم از زمین را بر روی مانیتور نمایش داده و با آگاه نمودن اپراتور جرثقیل از شرایط موجود امنیت باربرداری را تضمین نماید و در صورت مغایرت با جدول باربرداری از ادامه عملیات جلوگیری می نماید این سیستم قابلیت قطع یا آژیر هشدار در محدوده 90 درصد حد بار مجاز  جرثقیل را دارد(درصد خطر با توجه به شرایط کار و نیاز کارفرما قابل تغییر می باشد)
صفحه نمایش علت قطع شدن سیستم را  با نمایش دادن چراغ قرمز بر روی عملگر دارای خطا نشان داده و اپراتور جرثقیل را اگاه می نماید.

مختصری از روش کار سیستم ایمنی باربرداری:

جدول باربرداری جرثقیل در حافظه سیستم ثبت می شود و در هر لحظه وزن بار با وزن مجاز مقایسه می شود و درصورتی که اپراتور به اشتباه و یا عمدا” بخواهد اقدام به باربرداری بیش از حد مجاز ظرفیت نماید ابتدا در 90 درصد خطر هشدار داده و سپس کار جرثقیل را به صورت اتوماتیک قطع می نماید .
کلیه اطلاعات پردازش شده بر روی مانیتور به تصویر کشیده میشود، این نمایشگر لمسی و صنعتی  با آی پی بالا جهت استفاده در پروژهای مناطق مرطوب کشور مناسب میباشد.
کنترولر به همراه برد میکروکنترولی که وظیفه آن پردازش اطلاعات از ورودی ها شامل انگل سنسور ، لودسل ، طول سنج ، قطع کن های حد نصاب و ارسال آن به نمایشگر میباشد. برنامه نویسی این کنترولر توسط تیم متخصص شرکت سنگین فرازان دماوند و با توجه به نوع دستگاه و جدول بار دستگاه  طراحی،نوشته و بر روی کنترولر و نمایشگر بارگذاری می گردد

مزایای فنی و تعمیراتی :

 • این سیستم قابل نصب بر روی انواع جرثقیل های متحرک تلسکوپی، بوم خشک، تاور کرین، سقفی و دریایی و انواع جرثقیل با سیستم های محرک برق ، هیدرولیک، پنوماتیک و مکانیک می باشد.
 • دارای گارانتی یک ساله سخت افزاری و نرم افزاری 
 • رنج قیمتی متناسب با نظر مشتری
 • سیستم از لحاظ نرم افزاری دارای انعطاف پذیری میباشد و مشتری میتواند بنا به شرایط خاص کاری خود تغییراتی در منو و عملکرد سیستم ایجاد نماید.

  *به منظور اطلاعات بیشتر کارفرمای محترم از نحوه ی عملکرد و توضیحات بیشتر در مورد سیستم ایمنی باربرداری ساخت شرکت سنگین فرازان دماوند دفترچه راهنمایی تهیه گردیده که در صورت نیاز کارفرما ارایه  می گردد.

انجام پروژه های نگهداری و تعمیرات

شرکت سنگین فرازان دماوند (سهامی خاص) توانایی انجام خدمات سرویس نگهداری و تعمیر ماشین آلات ، در سراسر کشور را دارا می باشد. این مجموعه با دارا بودن تجهیزات به روز با انجام آزمایشات آنالیز روغن موتور و هیدرولیک و سرویس به موقعه و دوره ای طول عمر دستگاه را جهت انجام خدمات به پروژه افزایش داده و همچنین این شرکت دارای تیم های با سابقه کاری بالاو با تخصص: مکانیک دیزل ، برقکار صنعتی، متخصص الکترونیک، هیدرولیک کار و متخصص هیدرو الکترونیک می باشد وآماده خدمت رسانی و پذیرش پیمانکاری سرویس نگهداری و تعمیرات ماشین آلات در کلیه پروژه های عمرانی و کارخانجات کشور می باشند.

مونتاژ و دمونتاژ انواع ماشین آلات

شرکت سنگین فرازان دماوند با بهرگیری از کارشناسان مجرب و دوره دیده آماده انجام کلیه پروژهای مونتاژ و دمونتاژ جرثقیل های سنگین و فوق سنگین در سراسر ایران می باشد.
عملیات مونتاژ و دمونتاژ هر دستگاه باید بر اساس استاندارد همان دستگاه وبه ترتیب خواسته شده کمپانی سازنده انجام گیرد و از اعمال سلیقه شخصی در زمان مونتاژ و دمونتاژ خودداری گردد.
در جرثقیل های بوم خشک بیشترین مواقعی که احتمال آسیب و صدمه دیدن دستگاه وجود دارد زمان مونتاژ و دمونتاژ دستگاه توسط افراد فاقد صلاحیت می باشد.
در زیر چند نمونه از مواردی که سبب آسیب زدن به دستگاه می گردد را مرور می کنیم.
-در زمان مونتاژ در صورت عدم باربرداری صحیح قطعات ، برخورد قطعات با یکدیگر باعث آسیب رسیدن به دستگاه میگردد.
– در زمان اتصال بوم به ته بوم باید از وایر کمکی استفاده نمود و لیفت بوم با زاویه پایین Mast بسیار خطرناک بوده و می تواند سبب آسیب جدی به Mast و بوم دستگاه گردد.
-در صورت پروگرام اشتباه یا عدم کالیبراسیون دستگاه در صورت نیاز ، سیستم ایمنی کارایی خود را از دست داده و بسیار خطرناک می باشد.
*با توجه به اینکه کوچکترین سهل انگاری در زمان مونتاژ و دمونتاژ می تواند موجب آسیب های جانی و مالی غیر قابل جبران گردد لذا از سپردن عملیات مونتاژ و دمونتاژ دستگاه به افراد  غیر کارشناس جدا خودداری نمایید.

تامین قطعات ماشین آلات

بخش قطعات یدکی شرکت سنگین فرازان دماوند (سهامی خاص) با بهره گیری و در اختیار داشتن افراد متخصص قادر است قطعات اصلی مورد نیاز مشتریان را در اسرع وقت از طریق انبار واقع در تهران تامین نماید . در صورت عدم وجود قطعه موردنظر درانبارها بلافاصله نسبت به سفارش خارجی آن از طریق شرکت سنگین فرازان دماوند بخش قطعات یدکی اقدام خواهد شد.
با توجه به شرایط کشور و قیمت ارز و با توجه به مقرون به صرفه نبودن واردات برخی قطعات این شرکت همچنین توانایی ساخت بعضی قطعات مورد نیاز ماشین الات را دارد و این شرکت با داشتن تیم متخصص در این زمینه نسبت به آنالیز جنس قطعه و طراحی و ساخت (مهندسی معکوس) قطعات را ساخته و در اختیار کارفرمای محترم قرار میگذارد.

اورهال یا بازسازی دستگاه

شرکت سنگین فرازان دماوند با دارا بودن پرسنل متخصص با تخصص مکانیک دیزل ، باتری ساز ، برقکار صنعتی ، الکترونیک کار، جلوبندی ساز ، هیدرولیک کار، متخصص هیدرو الکترونیک ، آهنگر ، صافکار و نقاش و توانایی تعمیر کامل  و اورهال ماشین آلات در محل دستگاه با توجه به سخت بودن و همچنین هزینه بالای حمل و نقل و خطرات جاده ای و همچنین کاهش زمان خواب دستگاه آماده خدمت رسانی در محل دستگاه می باشد، این شرکت توانایی تعمیرات دستگاه در محل تعمیرگاه مرکزی در تهران را نیز دارا می باشد و با توجه به نظر و شرایط کارفرما محترم آماده خدمت رسانی می باشد.